Menu

Na wezwanie Matki Ziemi

Mój proces rozwoju świadomości poprzez medytację i kontakt z naturą.

4. URUBAMBA

autofazka

- Nie chcę dziś umierać!!! - Wykrzykuję do szalonego taksówkarza, który na krętej górskiej drodze jedzie  pasem pod prąd.                  - Jeśli nie jest Ci dane dziś umrzeć, to nie umrzesz  - uspakaja mnie z uśmiechem na ustach!

Podczas dwóch długich dni w podróży nauczyłam się, że jeśli czujesz sercem dokąd chesz iść, to przetrzymasz wszelkie niedogodności, aby tylko dojść do celu.

Odnajduję moją Patrycję podczas ceremonii wdzięczności dla Matki Ziemii (Pachamama). Poznaję cudowne szamanki – kobiety, które posiadły ogromną wiedzę akademicką i jednocześnie zachowały cenne wierzenia i nauki swoich plemion. Całonocne ogniska w ich towarzystwie, przy popijaniu tradycyjnego napoju o nazwie chicha i przeżuwaniu listków koki, otwierają przede mną świat rdzennych wierzeń, świat bogów gór - APU, świat spełniających się marzeń -> świat PACHAMAMY. Tańczą we mnie symbole wszechświata i odnajdują we mnie swój dom: wąż jako symbol wiedzy i przeszłości, puma reprezentująca odwagę i teraźniejszość oraz kondor z nadzieją wzlatujący w przyszłość. Wszystko ma swój cel, wszystko ma swoje miejsce. Wszechobecna plątanina energetycznych oddziaływań wiąże nas nierozerwalną siecią życia, spaja.

Wszyscy jesteśmy jednością.

Patrycja wyjawia swoje szamańskie imię: Canela (Cynamon) i wyrusza w wysokie góry na spotkanie z wciąż tam żyjącym dzikim plemieniem, aby kolejna historia Matki Ziemi nie została zapomniana. Żegnamy się po raz drugi, aby ponownie sie odnaleźć za kilka dni. Peru czeka i wciąż wzywa. Jadę dalej.

 

ceremonia_pachamamaCeremonia wdzięczności dla Matki Ziemi. Pośrodku moja ukochana Abuela z Chile z plemienia Mapuche. Aho!

 

 li_koki_Peru1Listki koki. Nażarłam się tego fest, bo naprawdę pomagają przy chorobie wysokościowej i dają "powera" podczas wspinaczki.

 

Canelita_i_jej_magiczny_tarot

Moja Canelita w akcji. Dużo miłości i zabawy!

© Na wezwanie Matki Ziemi
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci